ÇEVRECİLER ATAKÖY'DE BULUŞTU

28.12.2015

ÇEVRECİLER ATAKÖY’DE BULUŞTU

05-06-2008

   Dünya Çevre Günü münasebetiyle İstanbul Çevre Konseyi’ne bağlı çevre örgütleri, Avrupa’nın büyük çevre koruma projelerinden biri olarak gösterilen Ataköy İleri Biyolojik Arıtma Tesisleri’nde buluştu.

   5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle, İstanbul Çevre Konseyi’ne bağlı 21 çevre örgütü ve dernek temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Tevfik Göksu İSKİ’nin Çevre Koruma Yatırımlarını anlattı.

   Avrupa’nın sayılı Çevre Koruma Projeleri’nden biri olarak gösterilen Ataköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin çalışma prensibi ve faydaları hakkında bilgi veren Göksu Arıtma Tesisi’nin çıkşs sularının sanayide ve çevre sulamada kullanılacağı müjdesini verdi. Göksu ayrıca gerçekleştirilen yatırımların çok kısa süre içerisinde bitirildiğine dikkat çekerek, uzun yıllar sürecegi tahmin edilen projelerinde artik çok kısa sürede bitirilip İstanbullular’ın hizmetine sunulduğunu dile getirdi.

 

 

   Çevre Örgütleri’nin sorularını cevaplayan Göksu, İstanbul Çevre Konseyi nezdinde tüm katılımcılara konuya olan hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederek bundan önce oldugu gibi bundan sonrada gerçekleştirilecek olan ortak çalışmalarda dayanişma ve birlikte hareket etme sözü aldı. İstanbul Çevre Konseyi Genel Sekreteri Osman Nuri Öztürk’te katılımcılar adına İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Tevfik Göksu’ya teşekkürlerini sunarak Ataköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin bölgede yaşanan tüm olumsuzlukları sona erdireceğini belirterek dev projeye tam not verdi. Öztürk ayrıca İSKİ’ye gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı teşekkür ederek bu güzel işlerde sonuna kadar destegiz sözü verdi.

   Brifing sonrasında ise Ataköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi şantiye alanını gezen katılımcılar, inşaatla ilgili bilgiler aldı.