İSKİ'den Yaşlılar Haftası için “Vefa Buluşması”

29.03.2018 İSKİ'nin en eski su abonelerini bir araya getirdiği “Vefa Buluşması” etkinliğinin bu yıl 2.si düzenlendi.

İstanbul'a ve suya hizmet etmeyi şiar edinmiş olan İSKİ, eski İstanbulluları da unutmadı.

İSKİ, sözleşmeleri 1960’lı yıllara kadar uzanan eski aboneleriyle suyun yolculuğunda buluşmak amacıyla 2. kez bir araya geldi. Programa İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, Genel Müdür Yardımcıları Cafer Sezgin ve Metin Akbaş ile çok sayıda İstanbullu katıldı. Programın özel konuğu ise ünlü sinema sanatçısı Cüneyt Arkın oldu.

Film gösterimleri ve suyun sanat ile buluşması olan Ebru Sanatının görsel bir şovla canlı olarak izletildiği programda Genel Müdür Fatih Turan katılımcılara hitap etti. Turan konuşmasında; Çok kıymetli İstanbullular, sizlerle bugün burada, bilhassa Yaşlılar Haftası’nda bir arada olmaktan dolayı son derece mutlu olduğumu ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum... İstanbul güzelliğini sudan alırken, kaderi de tarih boyunca su ile beraber şekillenmiştir. Bugün bu önemli günde İstanbul’un hafızası olan siz değerli büyüklerimiz ile İSKİ’nin ve İstanbul’un tarihine adeta bir ömür diyebileceğimiz sürede tanıklık eden siz değerli İstanbullular ile olmaktan dolayı son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. İstanbul’un musluklarından su akmadığı 1990’lı yılların o günlerini de, denizlerin ve Haliç’in o yanına dahi yaklaşılamaz o kötü günlerini de hep birlikte bu kadim kentte birlikte yaşadık. Ama hamdolsun bugün çok farklı bir noktadayız. Bugün her noktasında musluklarından içilebilir kalitede su akan, denizleri yüzülebilir kalitede olan bir İstanbulumuz var. Bugün bu güzel günde bizlerle olduğunuz için hepinize şükranlarımı sunuyorum. Su gibi aziz olunuz.” dedi.

Programın onur konuğu olarak sahneye çıkan, usta sinema sanatçısı Cüneyt Arkın ise katılımcılardan büyük ilgi gördü. İstanbul ve suya dair anılarını paylaşan ve İstanbul’da musluklardan akan suyun içilebilirliğini katılımcılara anlatan Cüneyt Arkın’a izleyicilerden de sorular geldi ve salonda keyifli anlar yaşandı.

Vefa Buluşması etkinliğinin ardından tüm eski abonelere hediyeleri takdim edildi.