SAYAÇ OKUMAYA GİTTİLER, ÇOCUKLARIN HAYATINI KURTARDILAR!

14.07.2018

Beyoğlu Piyalepaşa Mahallesi'nde iki katlı bir evde meydana gelen yangın sırasında evde mahsur kalan 10 çocuğu, İSKİ sayaç okuma görevlilerinin dikkati kurtardı.

11 Temmuz Çarşamba günü öğle saatlerinde meydana gelen ve kısa sürede büyüyerek tüm evi saran yangına, bu sırada mahalleye sayaçları okumak için gelen İSKİ çalışanları müdahale etti. Daha sonra gelen itfaiye ekiplerinin de müdahalesi ile yangın kontrol altına alındı.

Yaşları 6 ile 10 arasında değişen toplam 10 çocuğu bir an bile düşünmeden yangının ortasından kurtaran kahraman İSKİ çalışanları Sedat Özdemir, Harun Ergün ve Mustafa Serdar Pektürk’ü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mevlüt Uysal makamında ağırlayarak teşekkür etti.

Başkan Uysal; “İSKİ'mizde görev yapan bu değerli arkadaşlar görevlerinin yalnızca sayaç okumak olmadığını biliyorlar. Gittikleri mahallelerde vatandaşlarımızın bir ihtiyacı, bir isteği olduğunda ve buralarda belediyecilik anlamında bir eksiklik gördüklerinde bunları bize iletiyorlar. Bu yaşanan yangın hadisesinde de büyük bir insanlık örneği göstererek o çocuklarımızı yangından kurtardılar. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mevlüt Uysal, kahraman İSKİ çalışanlarına teşekkür belgesi ve hediye takdiminde bulundu.