Başakşehir ve Arnavutköy'e İçmesuyu Depoları

İşe Başlama Tarihi: 3 Aralık 2015

İşin Bitiş Tarihi: 20 Mayıs 2018

İşin Amacı:

Başakşehir İlçesi Kayaşehir ve Fenertepe Bölgesi ile Güvercintepe ve Altınşehir Mahallelerinin, Arnavutköy İlçesi Hadımköy Bölgesi'nin içmesuyu beslemesini sağlamak amacıyla su depoları ve terfi merkezleri inşa etmek.

İnşaatın Özellikleri: 


Kayaşehir - Fenertepe'ye 20.000 metreküplük Su Deposu ve Terfi Merkezi,

Kayaşehir - Kılıçpınar'a 2 adet 15.000 metreküplük Su Deposu ve Terfi Merkezi,

Hadımköy'e 15.000 metreküplük Su Deposu inşa edilecek.

Mevcut Durum:

20.000 metreküplük Fenertepe Su Deposu ve Güvenlik binasında  inşaat ve mekanik işler  ile iletim-isale hatları ve depo tahliye hattı tamamlandı. Elektrik işleri ile saha tanzimi ve çevre düzenleme işleri tamamlandı.

15.000 metreküplük Kılıçpınar-2 Su Deposu ve Terfi Merkezinde inşaat ve mekanik işler  ile iletim-isale hatları ve depo tahliye hattı tamamlandı. Elektrik işleri ile saha tanzimi ve çevre düzenleme işleri tamamlandı.

15.000 metreküplük Kılıçpınar-1 Su Deposu ve Terfi Merkezi ile Güvenlik Binası inşaat ve mekanik işler  ile iletim-isale hatları ve depo tahliye hattı tamamlandı. Elektrik işleri ile saha tanzimi ve çevre düzenleme işleri tamamlandı.

15.000 metreküplük Hadımköy Su Deposu ve Güvenlik Binasında inşaat ve mekanik işler ile iletim-isale hatları ve depo tahliye hattı tamamlandı. Elektrik işleri ile saha tanzimi ve çevre düzenleme işleri tamamlandı.

Otomasyon çalışmaları devam ediyor. Geçici kabul eksiklikleri tamamlanıyor.