Ömerli (Emirli 2.Kademe) İçme Suyu Arıtma Tesisi İnşaatı

Başlama Tarihi: 04 Ağustos 2017

İşin Özellikleri: 500.000 m3/gün kapasiteli içme suyu arıtma tesisi ve 2 adet 20.000 m3 hacimli su deposu yapılması.

Sağladığı Faydalar: Beykoz’un bir kısmı hariç AnadoluYakası’ndaki diğer tüm ilçeler ile Avrupa Yakası’nda Fatih ve Bakırköy’ün bir kısmı, Beşiktaş ve Sarıyer’in sahil kesimi ve Zeytinburnu İlçesi’nin su ihtiyacını karşılayan Ömerli İçme Suyu Arıtma Tesisleri’nin kapasitesi, yapılacak olan 500.000 m3/gün kapasiteli Emirli 2.Kademe İçme Suyu Arıtma Tesisi ile 2.040.000 m3/gün olacaktır.

Mevcut Durum: Çalışmanın %93,50’si tamamlanmıştır.

2 x 20.000 m3 Su deposu betonarme imalatı, İnşaat, Elektrik ve mekanik işleri tamamlanmıştır.

İstinat duvarı batı üst-alt ve güney alt istinat duvarları tamamlanmıştır.

Durusu ve çamur terfi merkezi hafriyatları tamamlanmıştır. Temel ve perde betonarme imalatları tamamlanmıştır. Döşeme betonarme imalatı tamamlanmıştır. Elektrik işleri devam etmektedir.

Geri Yıkama Suyu Tutma Havuzu betonarme imalatı tamamlanmıştır. Mekanik işleri tamamlanmıştır. Elektrik işleri devam etmektedir.

Hızlı Karıştırma - Olgunlaştırma Havuzu Çöktürme Havuzu betonarme imalatı tamamlanmıştır. Prefabrik kanal imalatları devam etmektedir. (144/144 adet) Mekanik İşleri tamamlanmıştır. Elektrik işleri devam etmektedir.

Kimya binası temel betonarme imalatı tamamlanmıştır. Perde ve kolon betonarme imalatı tamamlanmıştır. Döşeme betonarme imalatı tamamlanmıştır. İnce işler ve mekanik, elektrik işleri devam etmektedir.

Klor Temas Havuzu ve Temiz Su Deposu Temel betonarme imalatları tamamlanmıştır. Perde betonarme imalatları tamamlanmıştır. Döşeme betonarme imalatı ve mekanik işleri tamamlanmıştır. Elektrik işleri Ozon Jeneratör Binası ve Ozon Temas Havuzu hafriyatı tamamlanmıştır. Ozon Temas Havuzu temel betonarme imalatı tamamlanmıştır. Perde betonarme imalatı tamamlanmıştır.

Trafo Binası 1 inşaat imalatları tamamlanmıştır. Elektrik işleri tamamlanmıştır. Trafo Binası 2'nin kısmi geçici kabulü yapılmıştır.

Yoğunlaştırma Havuzu hafriyat işleri %100 oranında tamamlanmıştır. 1 adet Yoğunlaştırma Havuzu betonarme imalatı tamamlanmıştır. 2. Yoğunlaştırma Havuzu temel betonarme imalatı tamamlanmıştır. Perde betonarme imalatı devam etmektedir.

Çamur susuzlaştırma Binası temel betonarme imalatı tamamlanmıştır. Kolon ve döşeme betonarme imalatı devam etmektedir. Mekanik işler ve elektrik işleri devam etmektedir.