İSKİ'den "Atık Su Arıtma Tesisleri İşletimi" Eğitimi

17.04.2018 İSKİ ile Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan “Eğitim İşbirliği Protokolü” çerçevesinde, su idareleri çalışanlarına yönelik eğitim programı düzenlendi.

Mesleki yeterliliğinin artırılması amacıyla düzenlenen programda Türkiye’nin lider su ve kanalizasyon idaresi olan İSKİ, atıksu arıtma tesislerinin işletimi konusunda tecrübelerini paylaşarak diğer su ve kanalizasyon idarelerine destek oldu.

17 farklı su ve kanalizasyon idaresinden çalışanların katılımı ile gerçekleşen atık su arıtma tesisleri eğitim programı, İSKİ İkitelli Eğitim Tesisleri'nde gerçekleşti.

Katılımcılara “Kayıp Kaçak Yönetimi”, “Atık Su Arıtımı”, “Atık Su Miktar ve Kirletici Yükleri”, “Deşarj Standartları”, “Ön Arıtma”, “Biyolojik Arıtma”, “Atık Su Arıtma Tesislerinde Enerji Verimliliği” gibi konularda teorik eğitimler, Ağva Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi, Ambarlı İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi ve Paşaköy İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesislerinde  ise pratik eğitimler verildi.

Programın ardından İSKİ Boyacıköy Eğitim Tesislerinde, İSKİ Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Adem ESEN ve Sıddık ERASLAN ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Uğur KANDEMİR ve Eğitim Şube Müdürü Metin YÜKSEL ile tüm katılımcıların yer aldığı istişare toplantısı gerçekleştirildi.