UCLG-MEWA Çevre Komitesi 3. Toplantısı Konya'da Yapıldı

15.08.2018 “Harekete Geç, Dirençli Şehirler İnşa Et, İklim Değişikliğiyle Mücadele Et!”

 

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Çevre Komitesinin bu yılki üçüncü toplantısı, 7-8 Ağustos 2018 tarihlerinde Konya Selçuklu Belediyesi ev sahipliğinde yapıldı. 

 

“Harekete Geç, Dirençli Şehirler İnşa Et, İklim Değişikliğiyle Mücadele Et!” sloganı ile düzenlenen 3. UCLG-MEWA Çevre Komitesi toplantısına Lübnan’dan İngiltere’ye dek uzanan 10 farklı ülkeden ve yurt içinden olmak üzere 200’ün üzerinde uzman isim ve kurum katıldı. 

 

Açılış konuşmasını Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim ALTAY, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet PEKYATIRMACI, Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı- UCLG-MEWA Eş Başkanı Mohamed SAADİEH ve UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet DUMAN’ın yaptığı toplantıda İSKİ Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Adem Esen, ''İklim Değişikliğiyle Mücadelede Kentlerin Su, Atık Su ve Katı Atık Yönetim Stratejileri' oturumunda moderatör ve ana konuşması olarak yer aldı. 

 

İki gün süren 3. UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısında İSKİ’nin başkanlığını yürüteceği “Su ve Atıksu Görev Gücü” kurulması oybirliği ile kabul edildi.