Sıddık ERARSLAN

Üye
Görevi:
Yönetim Kurulu Üyesi
E-Mail:
siddikeraslan@iski.gov.tr

1954 senesinde Erzincan'da doğdu.

İlk ve Orta öğrenimini Erzincan'da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul'a geldi. Öğrencilik yıllarında tekstil sektöründe çalıştı. Hukuk Fakültesini bitirmesine müteakiben Adalet Bakanlığı'nın açtığı sınavı kazanarak Hakimlik stajını ikmal etti.

Askerliğine başlayıncaya kadar, Nevşehir-Derinkuyu'da Cumhuriyet Savcılığı'na 1979 yılında ataması yapıldı. Askerliğini, personel sınıfında , yedek subay olarak Urfa-Viranşehir Askerlik Şube Başkanı Vekili olarak yerine getirdi. Askerlik dönüşü , Elazığ-Sivrice hakim olarak ataması yapıldı.Ancak İstanbul'da Avukat olmayı tercih etti. Bu esnada bir siyasi parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalıştı.

1992 Yılında yapılan Yerel ara seçimlerde Bağcılar Belediye Meclis Üyeliğine seçildi.Aynı zamanda İstanbul Büyük Şehir Belediye Meclis Üyeliği ve Bağcılar Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı. 1994 Yılında yapılan Yerel seçimlerde İstanbul Çekmeköy Belediye Başkanı olarak seçildi. Her 5 yıllık dönemin arkasından oylarını artırarak 3 dönem (15) Yıl kesintisiz Belediye başkanlığı yapmıştır.

Belediye başkanlığı sırasında Türk Dünyası Belediyeler Birliği ile Balkanlar'da Moldova ve Kuzey Kıbrıs'ta kardeş şehir ilişkileri ile dış dünyada dostluk ve kardeşliğe katkı sağlamıştır. Yerel Yönetimler Akademi çalışmaları kapsamında Anadolu'nun muhtelif şehirlerinde "Yerel Yönetimler ve Uygulamalar " seminerleri vermiştir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır. Sıddık Erarslan Fransızca ve İngilizce bilmektedir.